Dňa 10.2.2018 sa naši dorastenci v druhom prípravnom zápase zmerali sily z tímom z o ligu lepšie hrajúcej TJ Rabča. Zápas sa odohrával v Námestove na umelej tráve už v poobedňajších hodinách. Výkop bol 12:30. Oba mužstva prišli na zápas z fantastickou atmosférov. Po zahájení zápasu naši chalani zobrali hru na svoje kopačky čo značilo že chcú diktovať tempo zápasu. 20 min. sa im to darilo no gól sa nepodarilo streliť. Súperi následne ožili a tempo a dej hry sa vyrovnal. Šancí bolo na obydchoch stranách no nikomu sa vstreliť gól nepodarilo do konca polčasu sa už hral len medzi šestnástkový futbal.  Po polčasovej prestávke a zmene strán už sa hral lepší futbal z veľa šancamí na jednej aj na druhej strane

strane no gól nepadol. Chlieb sa začal lámať v 56min. keď Dominik Bobák stelil gól na 1:0 pre TJ TATRAN KLIN U-19 po tomto góle zostali súperi ako zaskočený a naši chlapci opäť prebrali iniciatívu hry no gól sa nepodarilo streliť. Veľké prekvapenie prišlo ked v 76min zápasu z veľkej skrumáže vystrelil Karol Oplt, ktorý len bol 2min predtým vystriedaný a nasadený do hrý,  tak zvýšil vedenie TJ TATRAN KLIN U-19 svojím premierovým gólom na 2:0.  Súperi nehceli výsledok nechať len tak a preto pritlačili čo hned aj dedukovalo vybojovanie pokutového kopu ktorý však famózne zneškodnil náš brankár Samuel Svetlák. Po tejto nepremenenej penalte súperi odpadli a hru si naši chlapci zobrali na svoje kopačky šance boli no gól už neprinesli a tak naši zvýťazili 2:0. Tréneri Jendrol Pavol a Fenik Vladmír boli z hrou svojich zverencov veľmi radi.

Tréner Jendrol Pavol po zápase: ´´Hrali sme zo zabezpečenej obrany čo je naša priorita pri každom zápase. Ivan Šaštinský a Samo Bobák si splnili úlohu doslova defenzívných hráčov. A pred nimi

záloha hrali super či už Miško Kurtulík, Dominik Bobák, Jašica Viliam či zlepšujúci sa Stahoň Jozef. No po tomto zápase som veľmi spokojný z hrou mojich zverencov pochvala celý manšaft hral